Kumaş Kumaş

Viskon | Viskon Kumaş | Turlu Viskon

ve ipek kumaş

Teknoloji ilerledikçe hayatımıza giren kumaş çeşitleri de hızla artıyor. Bu da zaman zaman akılların karışmasına neden oluyor.HER TÜRLÜ STOK PARTİ KUMAŞ İPLİK GİYİM ALINIR 0536 336 43 43 Stok Kumaş Almak Bizim İşimiz Viskon | Viskon Kumaş | Turlu Viskon Kumaş çeşitleri arasına ayrım yapmak, bu konuya uzak olanlar için gerçekten son derece güç bir hal almış durumda. Genellikle birbiriyle en çok karıştırılan kumaş türleri viskon ile ipek oluyor. Görünüm itibariyle birbirine çok benzeyen bu iki çeşit aslında özellikleri ile birbirinden bir o kadar da farklı. Ancak halkın bu ayrımı yapabilmesi için kumaşlar konusunda biraz daha uzmanlaşmış olması gerekiyor.

Öncelikle bilinmesi gereken bu iki kumaşın hammaddesinin dahi birbirinden farklı olduğudur. İpeğin hammaddesi bilindiği gibi ipek böceğinin salgılarıdır. Oysa viskon kumaşın hammaddesi kayın ağacıdır. Bir diğer fark da yapıları incelendiğinde net bir şekilde ortaya çıkıyor.HER TÜRLÜ STOK PARTİ KUMAŞ İPLİK GİYİM ALINIR 0536 336 43 43   150x150 Viskon | Viskon Kumaş | Turlu Viskon İpek tamamen doğal bir kumaş türüdür. Oysa diğer kumaş yarı doğal sayılabilir. Ancak tamamen doğal değildir. Çünkü her ne kadar hammaddesi bir ağaç olsa da tüketicilere ulaşmadan önce bir dizi kimyasal işlemden geçmesi gerekiyor. Bu da maalesef doğallığını yitirmesine neden oluyor.

İki kumaşın arasındaki en büyük farklardan biri de neme karşı olan durumlarıdır. İpeğin nemi çok fazla çektiğinden söz edilemez. Ancak viskon kumaş en az pamuklu kumaşlar kadar nemi çekebiliyor. Bu da pamuklu kumaşlar ile sıkı bir rekabet içerisine girebilmesine dahi neden olabiliyor. Çünkü bu kumaşlardan son yıllarda kıyafetler de üretilmeye başlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir